Jak kupić bezpiecznie auto poleasingowe?

 
Samochody poleasingowe mają duży udział w rynku wtórnym. Do wyboru mamy szeroką gamę różnych modeli. Gdy także myślisz o pojeździe pochodzącym z leasingu, sprawdź z nami, jak kupić go bezpiecznie!
 
Auta pochodzące z leasingu nie kojarzą się zbyt dobrze wielu osobom – zwykle myślimy o nich jako o pojazdach mocno wyeksploatowanych, wymagających sporych nakładów finansowych, aby można było z nich dalej korzystać. Jednak tak naprawdę większość aut z leasingu nadal jest w świetnym stanie i można jeździć nimi przez kolejne lata bez ryzyka. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy kupić takie pojazdy?
 
Auto krajowe z leasingu – potwierdzona historia
Jeśli również zainteresowały cię samochody poleasingowe Łódź jest jednym z wielu miast, gdzie można je kupić. Sprzedaż prowadzą przede wszystkim handlarze specjalizujący się w takich autach – mają w ofercie pojazdy różnych marek, a także salony dealerskie, w których zakupimy auta jednej marki. Czasami atrakcyjne okazje możemy ustrzelić bezpośrednio w firmie leasingowej – oferty znajdziemy na ogół on-line.
 
Dużą zaletą kupowania samochodów poleasingowych zakupionych w kraju jest możliwość sprawdzenia ich historii serwisowej. Nie musimy wtedy obawiać się, że auto będzie w stanie zupełnie nieodpowiadającym swojemu opisowi. Co więcej, wielu sprzedawców oferuje klientom gwarancję na pojazdy używane, w tym poleasingowe, dlatego nawet w razie rożnych usterek będziemy mogli otrzymać pomoc serwisową bez dodatkowych opłat.
 
Zawsze sprawdzaj stan techniczny – dla pewności
Nawet jeśli sprzedający jest zaufany, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się ze stanem technicznym wybranego przez nas pojazdu. W tym celu warto wybrać się nim na jazdę próbną, zajrzeć do silnika, sprawdzić, czy na karoserii nie ma nigdzie ognisk rdzy, czy wszystkie elementy pojazdu są dobrze spasowane.
 
Zatem jeśli chcemy kupić auto poleasingowe, nie musimy wcale narażać się na niebezpieczeństwo – otrzymamy pojazd ze znaną historią, a nawet z gwarancją. Jeśli jednak chcemy mieć pewność co do jego stanu, warto przyjrzeć się mu bliżej – samemu albo z komuś, kto zna się na rzeczy lepiej od nas.